Dźwięki Roślin

Organizujemy również wyjątkowy projekt, gdzie w roli głównej występują rośliny! Artysta Piotr Grygor, “tłumaczy” życie roślin na dźwięk za pomocą czułego galwanometru (znanego np. z wykrywacza kłamstw). Pomiar oporu elektrycznego pomiędzy dwiema elektrodami przyłożonymi do różnych części rośliny skutkuje natychmiastową zmianą rytmów i wysokości generowanych tonów. Wydarzenie może przyjąć charakter koncertu, możliwa jest także interakcja publiczności z roślinami, a tym samym udział w procesie kreacji wspólnej “międzygatunkowej” pracy audio!

W roślinach, podobnie jak we wszystkich żywych organizmach, występuje mierzalny przepływ elektronów, który można wykorzystać np. do sterowania parametrami syntezy dźwięku. Muzyka elektroniczna jest w swojej istocie wykorzystaniem fluktuacji elektronów i sterowaniem za pomocą napięcia, które można przetłumaczyć za pomocą całego spektrum urządzeń na słyszalne częstotliwości, głośność lub barwę dźwięku.

 

Dźwięki roślin w Bydgoszczy

cześć ! 💚🤩💚🤩Mamy już video z naszego pierwszego koncertu "Dźwięki roślin", 🎬🎬🎬 który odbył się w Bydgoszczy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. dr. W. Bełzy w Bydgoszczy.W rolach głównych – Piotr Grygor, który "tłumaczy" życie roślin na dźwięk 🎧🎧🎧 oraz roślinki ze Schroniska!

Posted by Schronisko Dla Roślin on Tuesday, March 13, 2018