ADOPCJE

Jak adoptować roślinę?
Trzeba na bieżąco śledzić naszą stronę na facebooku, jak pojawi się post z Twojego miasta nie ma na co czekać – skomentuj post pisząc „rezerwuje!”. Gdy roślin jest więcej dodaj zawsze numer, który chcesz zaadoptować! Komentarze bez numeru nie będą brane pod uwagę. Warto czytać opisy roślin do adopcji, niektóre z nich są po przejściach, chore, ze szkodnikami albo są bardzo duże i należy zapewnić im odpowiedni transport. Komentuj świadomie, osoby które nie odezwą się i nie będą odbierać roślin (czas na odebranie to max. tydzień) nie będą mieć już możliwości adopcji przez Schronisko. Każdy kolejny komentarz tworzy listę rezerwową. Gdy pierwsza osoba zrezygnuje to prawa do rezerwacji nabywa automatycznie osoba z drugiego komentarza. Popularność adopcji roślin jest ogromna, trzeba być bardzo szybkim, bo rezerwacje dokonują się najczęściej w przeciągu kilku sekund od pojawienia się posta. Nie rezerwujemy roślin naprzód!

Jak oddać roślinę?
Napisz do nas wiadomość prywatną na facebooku bądź wyślij maila (schroniskodlaroslin@gmail.com) wraz ze zdjęciem rośliny którą chcesz oddać. Super jak napiszesz nam co to za roślina (jeśli wiesz), dlaczego ją oddajesz, jakie ma wymiary oraz czy posiada jakieś szkodniki. Dodaj informacje z jakiego miasta i dzielnicy można ją odebrać oraz kontakt do Ciebie. Pamiętaj, że adopcje dotyczą wszystkich roślin! Małe odnóżki, wielkie palmy, chore monstery – ratujemy wszystko co się da! ? Oprócz roślin możesz też wysyłać nam zdjęcia akcesoriów do roślin, których chcesz się pozbyć – doniczki, ziemię, nawozy itd.

Gdy już wstawimy post z Twoją rośliną, napiszemy do pierwszej osoby która go skomentowała, wysyłając jej kontakt do Ciebie.

Co z roślinami ze śmietnika?     

Kiedy widzisz porzuconą roślinę i masz pewność, że do nikogo nie należy – wyślij nam wiadomość prywatną ze zdjęciem i lokalizacją! Jeśli możesz, napisz nam jak wysoka jest roślina i w jakim jest stanie. Post wstawimy najszybciej jak to możliwe. Gdy zauważysz, że została już zabrana lub sam ją przygarnąłeś – dodaj komentarz! W takich przypadkach, rośliny nie podlegają rezerwacji.

Wszystko związane z adopcją roślin jest ZA DARMO!