Miejskie Floraria

Projekt powstał we współpracy z firmą WAREXPO dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Warszawie. Zamiast standardowych reklam pozwoliliśmy zieleni wypromować się samej. Miejskie Floraria można było oglądać w dwóch lokalizacjach na Marszałkowskiej – przy metrze Świętokrzyska i w okolicy TR Warszawa oraz na Placu Trzech Krzyży przy Ministerstwie Gospodarki.

Słup 1 – Las w centrum wielkiego miasta
Założenie zakłada odtworzenie kawałka środowiska leśnego w centrum wielkiego miasta. Chcieliśmy się skupić na roślinach, które koegzystują ze sobą na w środowisku naturalnym, głównie gatunki rodzime, które na co dzień można spotkać w Polskich lasach. Do tego specyficznego założenia wykorzystaliśmy paprocie, bluszcze w odmianach oraz turzyce.
Użyte gatunki: Pióropusznik strusi, Turzyca oszimska ‘Evergold’, Bluszcz pospolity w odmiania ‘Thorndale’, ‘Glacier’ Bluszcz irlandzki

Słup 2 – Z tęsknoty za latem
Założenie składa się z traw, turzyc oraz bylin, tworząc tym samym romantyczną rabatę. Kolorystycznie dominują przygaszona zieleń w postaci traw i turzyc oraz pudrowy róż reprezentowany przez Rozchodnik karpacki.
Użyte gatunki: Miskant chiński ‘Morning Light’, Turzyca włosowa ‘Frosted Curls’, Rozchodnik Karpacki ‘Pink sensation’

Słup 3 – Barwy Jesieni
Ten słup to swoisty ferwor kolorów i barw. Użyliśmy roślin, które są najbardziej atrakcyjne jesienią, chcąc tym samym przekonać, że ta pora roku też może być atrakcyjna. W skład florarium wchodzą ognik szkarłatny, który posiada piękne kolorowe owoce oraz pół zimozielone liście (opadające dopiero po silnych mrozach) oraz Turzyca włosowa ‘Bronze Form’ – trawa o ciekawym pokroju w odmianie rudej barwie. Całość dopełniają Berberysy w odmianie ‘Orange Glow’ oraz soczyście zielone trawy – Kostrzewy.
Użyte gatunki: Ognik szkarłatny ‘Orange glow’, Ognik szkarłatny ‘Soleil d’or’, Kostrzewa gautiera, Berberys Thunberga ‘Orange Sunrise’